teamet bag nood.

Vi drives af personlig stolthed. Vi vil være stolte af at nå i mål sammen med kunderne – vi leverer nemlig ikke blot en kampagne, men en bid af os selv.

hvem er vi?.

nood. er drevet af passionerede mennesker med et skarpt øje for kvalitet. Vi har en innovativ tilgang til vores arbejde, som tydeligt ses på vores resultater. Vi elsker det, vi laver.

Vi er specialister i at skabe opmærksomhed og begejstring for de ting, vi sender ud i verden. Vi forstår at finde og pakke alle de små, fine detaljer ud – frem for at gemme og skjule de mindre attraktive. Ved hver opgave vi går ind i, udvælger vi nøje de rigtige medarbejdere til at løfte projektet til højeste niveau. 

Teamets partnere – Alexander & Claus – trækker på hvert sine relevante erfaringer fra henholdsvis bolig- og developerbranchen, reklamebranchen og databranchen. Til sammen står teamet for det stærkeste bud på en samarbejdspartner til hele ejendomsbranchen.

vi er nood.

nood. er en unik måde at arbejde målrettet med markedsføring på. Vi fokuserer udelukkende på ejendomsbranchen – til gengæld kender vi den bedre end nogen anden.

nood. betyder at vi står sammen med kunderne om et projekt, en løsning eller en opgave. Vi vil ikke blot levere en kampagne.

Vi vil være lige så stolte af den færdige løsning og de gode resultater, som vores kunder er.

Alexander er CEO, Founder og daglig leder i nood. Han har 10 + års erfaring inden for marketing, branding, konceptudvikling, kommunikation og salgsstrategi i ejendomsbranchen. Alexander er drevet af et højt niveau af energi, resultater og skarphed. Resultaterne skabes sammen med mennesker og de teams, han er en del af.

Alexander Windig
Co-Founder & CEO

Alexander Windig

Co-Founder & CEO

ring til os.

Den korteste vej, til en indledende snak eller et hurtigt godt råd, går via mobilen. Du ringer bare!

+45 32 16 32 16

hands on.

Dine løsninger er i de absolut bedste hænder. Fra kreativ konceptudvikling til gennemtænkt eksekvering på ofte stramme tidsplaner. Hos nood. er vi omgivet af kreative og megadygtige ildsjæle, der alle er specialister inden for deres område – med mange års erfaring inden for digital og traditionel markedsføring. Det store team, den bredde erfaring og ikke mindst et helt unikt serviceniveau giver os mulighed for at levere kreativt, effektivt og hurtigt inden for alle relevante områder.

Alexander Windig

Co-Founder & CEO

alexander@nood.dk
42 15 55 55

Katrin Mortensen

Creative Director

katrin@nood.dk
51 88 22 52

Jakob Skriver

Senior Client Manager

Jakob@nood.dk
28 10 09 33

Nikolas Rasmussen

Digital Art Director

nikolas@nood.dk
40 74 29 27

Frederikke Windig

Project Manager

frederikke@nood.dk
53 50 19 95

Stine Aagaard

Junior Art Director

stine@nood.dk
60 45 09 80

Kajsa Plum

Art Director & Concept

kajsa@nood.dk
21 19 96 99

Marie Hammer

Storytelling & Content Manager

marie@nood.dk
27 51 07 02

Julie Johansen

SoMe- & Project Manager

julie@nood.dk
53 59 69 71

kontakt os.

Vil du høre mere om, hvad vi kan tilbyde? Har du et hurtigt spørgsmål eller vil du bare gerne hilse på? Udfyld kontaktformularen nedenfor, så vi kan tage en uforpligtende snak.